EMA BULJAN DRŽAVNA PRVAKINJA I VICEPRVAKINJA

Autor: Dragan Ivančić, 14. 12. 2020.

U mjesecu studenome održana su državna natjecanja iz geografije i francuskoga jezika, na kojima su sudjelovali i učenici Gimnazije Dinka Šimunovića u Sinju, Ema Buljan i Ante Batovanja.

Na državnome natjecanju iz geografije, nakon objave konačnih rezultata, Ema Buljan je ostvarila najveći broj bodova te tako osvojila prvo mjesto na državnome natjecanju iz geografije u kategoriji trećih razreda.

Ema je također sudjelovala i na državnome natjecanju iz francuskoga jezika, gdje se natjecala u višoj kategoriji tj. u kategoriji četvrtih razreda te je osvojila odlično drugo mjesto.

U jako teškoj konkurenciji, zahvaljujući svom radu i pripremi, svoje sudjelovanje na državnom natjecanju iz geografije u kategoriji trećih razreda,  izborio je i Ante Batovanja.

Uz veliku podršku svojih obitelji, zatim kolega učenika, ravnatelja, djelatnika škole i svih ostalih koji podržavaju ovakve mlade, marljive ljude željne znanja, na ovakve rezultate svojih učenika osobito su ponosne i mentorice natjecatelja Danijela Omrčen – Loko, prof. geografije i Veronika Varenina Delija, prof. francuskoga jezika.

Tekst: Danijela Omrčen – Loko, prof.

« Ožujak 2024 »

Gimnazija Dinka Šimunovića u Sinju / Dinka Šimunovića 10, HR-21230 Sinj / www.gimnazija-dsimunovica-sinj.skole.hr / ured@gimnazija-dsimunovica-sinj.skole.hr